Get Adobe Flash player

Jazyk webu

Czech Arabic Chinese (Traditional) English French German Greek Hungarian Italian Japanese Polish Russian Slovak Spanish

Facebook 007

Nic nedosvědčí lépe, že jste se dostali mezi elitu světových megalomanů, než držení vlastní jaderné zbraně. Goldfinger dostane „špinavou bombu" od čínské vlády, aby způsobil na Západě ekonomický chaos. Zbraň je zkonstruována tak, aby zamořila smrtelným zářením maximální prostor při minimální výbušné síle. Jaderný specialista ze CIA zneškodní bombu jen pár vteřin před jejím použitím. Ve filmu Thunderball se organizace SPECTRE stává nakrátko jadernou mocností, když pro ni pracující
Angelo Palazz unese v rámci spiknutí zosnovaného Emiliem Largem let NATO 759 se dvěma jadernými zbraněmi typu MoS na palubě.

Když jim nevyjde pokus na umístění jedné z pum v Biscayne Bay u Miami, zmocní se jí američtí potápěči. Jaderný specialista Ladislav Kutze odhodí do moře odjišťovací zařízení druhé bomby, když se s ní Largo pokouší uprchnout na palubě Disco Volante. Puma je zničena při ztroskotání Disco Volante na korálovém ostrůvku v Národním parku Biscayne.
Ve filmu Špion, který mě miloval loďařský magnát Karl Stromberg získá množství námořních balistických střel díky systému stopování ponorek, zneškodňujícímu paprsku a supertankeru. Bond použije jednu z rozbušek, aby otevřel bezpečnostní uzávěry chránící řídicí stanoviště Liparusu. Agent 007 sice nemůže zabránit Strombergově posádce ve vypuštění balistických střel, nasměruje ale jednu na druhou a zničí je navzájem.
Ničemný sovětský generál Orlov ve filmu Chobotnička unese jednu ze sovětských hlavic, aby zinscenoval nehodu na letecké základně NATO v Německu. Bond převlečený za cirkusového klauna rozbušku včas deaktivuje. Ve filmu Jeden svět nestačí Elektra Kingová a její milenec Renard připravují komplot na ukradení jedné z vyřazených sovětských jaderných hlavic. Část plutonia zamýšlejí použít na zdánlivou sabotáž ropovodu Kingové a zbývající na vyvolání výbuchu jaderného reaktoru na sovětské ponorce a zamoření Istanbulu. Bond překazí spiknutí, když zastřelí Kingovou a Renarda nabodne na tyč plutonia z reaktoru.